Katarzyna Bonda powraca! Tym razem ta utalentowana polska pisarka wydaje książkę kryminalną, która otwiera nowy cykl pod tytułem Jakub Sobieski. W O włos (kup już dziś, szybka wysyłka!) poznajemy młodego, charyzmatycznego detektywa, który dopiero wkracza do świata brutalnych morderstw oraz niewyjaśnionych zabójstw. To kryminalno-sensacyjna historia, która spodoba się przede wszystkim fanom twórczości Katarzyny Bondy oraz miłośnikom dobrze napisanych bohaterów prowadzących.

Bohater z problemami

Jakub Sobieski to bohater z wieloma problemami. Choć jest młody, wyrzucono go już raz z policji. Mężczyzna ma też nieustanne kłopoty finansowe, a jego życie osobiste jest jedną wielką chodzącą katastrofą. Jednak w końcu Sobieski ma szansę odpokutować i odbić się od dna. Wystarczy tylko, że rozwiąże tajemnicę brutalnego morderstwa w Lasku Kabackim. Kto zabił? I dlaczego to zrobił? Czy zostawił ślady na miejscu zbrodni celowo, czy może zrobił to zupełnie przypadkiem?

Różne punkty widzenia

Sięgając po O włos, musimy być świadomi tego, że jest to opowieść pisana z różnych punktów widzenia. Początkowo poznajemy świat warszawskich zaułków z perspektywy Jakuba Sobieskiego, jednak później dochodzą kolejne postacie. Te odegrają istotną rolę drugoplanową, a chwilami i pierwszoplanową. Na uwagę z tego zróżnicowanego grona zasługuje Ada Kowalczyk, młoda policjantka, która nie zważając na niebezpieczeństwo, postanowiła odnaleźć mordercę. Poznajemy i życie osobiste Ady oraz Jakuba, dzięki czemu mamy szansę na lepsze zrozumienie motywów działania głównych bohaterów. 

O włos to nowa książka Katarzyny Bondy otwierająca cykl Jakub Sobieski, którą wyróżnia:

– klimatyczna, ale brutalna historia rozgrywająca się we współczesnej Warszawie,

– wykorzystanie autentycznych miejsc, ulic oraz budynków w opowieści,

– rasowy kryminał ze skomplikowaną zagadką w centrum narracji,

– wprowadzenie postaci młodego detektywa Jakuba Sobieskiego,

– wykorzystanie elementów literatury sensacyjnej oraz thrillera.