O włos (tania książka i szybka wysyłka!) to pierwszy tom nowej serii o Jakubie Sobieskim polskiej autorki kryminałów Katarzyny Bondy

Nowa seria Katarzyny Bondy

W Lesie Kabackim dochodzi do morderstwa dwóch młodych dziewczyn. Nawet na policjantach pracujących przy dochodzeniu robi wrażenie stan zwłok. W trakcie przeczesywania okolicy, śledczy znajdują spięty zieloną wstążką pukiel blond włosów. Okazuje się, że nie należał on do żadnej z ofiar. Czy Kosiarz z Kabat ponownie uderzył? Sieje on postrach wśród kobiet, a głównie pracownic agencji towarzyskich, wśród których znajduje kolejne ofiary. Jednak świat prostytutek i alfonsów jest niedostępny dla policji. Jak więc rozwiązać sprawę i doprowadzić do złapania podejrzanego? Do akcji nieformalnie wkracza detektyw Jakub Sobieski. Gdy zaczyna przyglądać się sprawie okazuje się, że obecne morderstwo jest powiązane ze zbrodnią sprzed lat. Czy mordercą jest ten sam człowiek? Czy Sobieskiemu uda się złapać sprawcę, zanim kolejna kobieta zostanie zamordowana? Jakie kontakty będzie musiał uruchomić mężczyzna, aby poznać prawdę? “O włos” to pierwsza część nowej serii popularnej polskiej pisarki Katarzyny Bondy. 

Nowy bohater

Bohater serii Jakub Sobieski nie jest postacią cukierkową. Za swoje przewinienia został usunięty z policji. Ma problemy finansowe, nie stać go na mieszkanie, więc mieszka na terenie ogródków działkowych w przyczepie teścia. Pracuje jako taksówkarz, ale prowadzi też nielegalne interesy z handlarzami narkotyków. Któregoś dnia zostaje wciągnięty w śledztwo, które prowadzi aspirantka Ada Kowalczyk. Jest podejrzenie, że policjantka może być kolejną ofiarą mordercy z Kabat, który prawdopodobnie upatruje swoich ofiar wśród sióstr, a siostra Ady właśnie zaginęła….

O autorce

Katarzyna Bonda to znana w Polsce i na świecie autorka książek. Jej debiut nastąpił w 2007 roku, kiedy to wydała “Sprawę Niny Frank”, czyli pierwszą część serii o profilerze i detektywie Hubercie Meyerze. Ma na swoim koncie wiele bestsellerów. Z wykształcenia jest dziennikarką, z zamiłowania pisarką.